SLOVAK/CZECH Blender community new Facebook Page

Hi there! I`ve made a simple page on FB for Slovak/Czech people to share their blender ideas and so on… It is jus a beggining of kind of bigger SK/CZ Blender community project which I have in mind… so JOIN! :smiley:
http://www.facebook.com/Blender3DSk

Well- anyone from SK/CZ??

Facebook nepoužívam už z princípu :slight_smile:

Aha… ale je lepsi a praktickejsi narychlo ako zrobit webstranku… chcem aj to, ale nemam velmi cas, ani nalezite skusenosti… vedel by si nejaku zrobit?? domenu by som mal…

V takejto akcii vidím iba jeden, ale úplne zásadný problém.
Keď som s Blenderom začínal hľadal som SK alebo CZ stránky … Pár som našiel: neaktuálne, mŕtve, minimálne navštevované, bez odozvy … skapaný pes.
Jedinú možnosť ako postupovať ďalej, mať odozvu na problémy, získať nové informácie, proste napredovať … je naučiť sa aspoň nejak Anglicky a prísť sem alebo pár podobných tejto. Vo všetkom ostatnom vidím stratu času. Tu sú tisíce ľudí z celej planéty a to jediné mi dáva zmysel :slight_smile:

A co brani to zmenit?? nejake skusenosti z pred par rokov ked bol Blender malo hlavne u nas rozsireny aj pre svoj predpotopny interface?
Kazdym dnom pribuda dnes ludi, kt. sa kamaratia s grafikou, a som presvedceny ze by sa na slovensku aj cesku naslo dost ludi, kt. by boli ochotni prispievat svojou troskou- sluzilo by to aj na ich propagaciu, popripade nejake workshopy a kurzy organizovat…
a este k tym strankam co si spominal… je to pravda, to treba uznat, ale na druhej strane je pravda tiez to, ze to vzniklo a malo bezat len na jednotlivcoch, resp. malych skupinach (ked tak). Preto mam na mysli urobit nieco pre tento perspektivny software formou SKUPINOVEJ prace.
Nevidim fatalny dovod preco nieco odsudzovat dopredu na zaklade neaktualnych skusenosti… tak? :wink: